SIKÇA SORULAN SORULAR

Bu, aldığımız en popüler soruların bir seçkisidir. Siz bunlardan hariç sorularınızı atar atmaz daha fazlasını ekleyeceğiz!

Zen üç yılı aşkın bir süredir geliştirilmektedir, bu nedenle özellik ve yeteneklerde çok sayıda farklılık olduğunu söylemek güvenlidir.

Ayrıntılı bir karşılaştırma tablosu için bu sayfaya göz atın.

Cronus Zen tüm PlayStation 5*, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch modelleriyle uyumludur. Zen ayrıca tam Xbox emülasyonu ile Windows PC’ye bağlanır. Birçok Android cihaz (OTG kablosu gerektirir) dahil olmak üzere Xbox 360 ve PlayStation 3 konsollarına da Legacy desteği verilmektedir.

*PlayStation 5 oyunları, oyuna bağlı olarak iki farklı türde önyükleme yöntemi gerektirir – PS4 SPECIALTY veya PS REMOTE PLAY. Oyun, PS4 SPECIALTY yöntemiyle açılırsa üçüncü taraf lisanslı bir PS4 denetleyicisi gerektirir. HORI PS4 Mini-Pad’i öneriyoruz.

Daha detaylı PS5 bilgisi için Zen Kullanım Kılavuzuna bakabilirsiniz.

Kesinlikle! En yeni ve en popüler denetleyicilerin çoğunun desteklendiğinden emin olmak için çok çalıştık ve piyasaya yenileri çıktıkça da bunu yapmaya devam edeceğiz.

Razer, Scuf, Nacon, Astro gibi en popüler lisanslı markalara ve tabii ki hem USB hem de Kablosuz Adaptör Desteğine sahip yeni Xbox Elite Series 2’ye odaklandık.

Üçüncü taraf cihazları herhangi bir çevrimiçi hizmetle kullanmak her zaman bir risktir, bu nedenle hiçbir garanti yoktur. Her ne kadar düşük bir ihtimal olsa da, herhangi bir zamanda herhangi bir bildirim veya uyarı olmaksızın yasaklanmanız veya engellenmeniz her zaman mümkündür.

Bununla birlikte, Cronus orijinal, lisanslı bir oyun kumandası kullanarak konsolunuza bağlanır, böylece konsol her zaman oynadığınız konsola yönelik bir kumandayla oyun oynadığınıza inanır (örneğin, bir PS4’te bir Xbox Elite S2 kumandası veya bir PS4’te bir Xbox Elite S2 kumandası kullanabilirsiniz). Xbox Series X’te fare ve klavye).

Cronus, desteklenen herhangi bir konsola uyumlu bir denetleyici bağlamanıza izin veren komut dosyaları veya “makrolar” kullanarak düğme, çubuk ve tetik basmalarını/hareketlerini basitçe taklit eder. Cronus, oyundaki veya konsoldaki hiçbir şeyi “hacklemez” ve oyunun kendisinin izin vermediği hiçbir şeyi yapmanıza izin vermez (AimBot ve duvarlardan geçmek gibi – Cronus’un bu hacklerden herhangi birini yapması imkansızdır).

Zen’in işlem gücü, selefi CronusMAX PLUS’tan katlanarak daha güçlüdür ve şu anda Call of Duty League ve Dünya Şampiyonalarında her profesyonel takıma sağladığımız başka bir cihazda bulunan yeni bir veri taşıma motoruna sahiptir.

Bu donanımın sanki doğrudan konsola bağlıymışsınız gibi sorunsuz olmasını sağlamak için dünyanın en iyi eSpor oyuncularından bazılarıyla yakın bir şekilde çalıştık.

En iyiyle eşit olan bir Fare ve Klavyeden Konsola deneyimi yaratmak için yola çıktık. Oyun oynama şeklinizi değiştirecek yepyeni bir M&K yazılım arayüzü var. Kurulum çok sezgiseldir ve en popüler oyunlar için ön ayarlar içerir ve düzenli olarak daha fazlası eklenir. Çoğu Fare ve Klavye markası otomatik olarak algılanır – tek yapmanız gereken yoklama oranını ve dpi’yi ayarlamak, Zen’e bağlanmak, oyun profilinizi seçmek ve devam etmek. Bu kadar!

Not: En son M&K oyun profilleri ve en iyi ayarlar için bu sayfaya göz atın.

Konsolun izin verdiği kadar çok denetleyici kullanabilirsiniz, ancak herhangi bir zamanda Cronus Zen başına bir denetleyici kullanabilirsiniz.

Zen, bir denetleyicinin “kimliğini” alır ve sinyallerini dijital olarak kullanmak istediğiniz denetleyiciye dönüştürür. Örneğin, bir Xbox One’ınız varsa Cronus Zen, “Kimlik Doğrulama” işlemi aracılığıyla Xbox One denetleyicinizin kimliğini alacaktır. Bu Xbox One denetleyicisinin Güvenlik Kimliği daha sonra Cronus Zen içinde saklanır, böylece Xbox One, Zen’in aslında Xbox One Denetleyicisi olduğunu düşünür. Daha sonra istediğiniz herhangi bir kontrol cihazını Zen’e bağlayabilirsiniz ve Zen, kontrol cihazının sinyallerini gerçek zamanlı olarak konsola dönüştürür. Bu, herhangi bir konsolda hemen hemen her denetleyiciyi kullanmanıza izin verir.

Aynı konsolda geçiş veya modlama için daha fazla denetleyici kullanmak isterseniz, her denetleyici için bir Zen’e ihtiyacınız olacaktır.

Not: Doğru “Kimlik Doğrulama” için Cronus Zen, kablolu, orijinal, lisanslı bir denetleyici gerektirir. Kimlik Doğrulama, neden gerekli olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgiyi Zen Kullanım Kılavuzu’nda bulabilirsiniz.

Evet, Cronus Zen’in kalbindeki yazılım Windows için Zen Studio’dur.

İndirmek için buraya tıkla.

NEREDEYSE HEPSİ. Cronus Zen, “PS4 Özel Modu”nu desteklemeyen birkaç PS5 oyunu dışında tüm oyunlarla çalışır.
Not: Daha fazla ayrıntı için Zen Kullanıcı Kılavuzu‘na bakın.

Evet! Cronus Zen, PlayStation ve Nintendo Switch Joy-Cons, Switch Pro, WiiMote ve WiiU Pro kablosuz kontrol cihazları için Bluetooth’u destekler.

Xbox Series X/S ve Xbox One denetleyicileri Bluetooth’u desteklemez ancak Xbox Kablosuz Adaptörünü (ayrı satılır) destekler.

Evet! Hem Xbox One hem de PS4 kablolu ve kablosuz kulaklıklar desteklenir ve doğrudan oyun kumandanıza bağlanabilirler. Hatta CROSSOVER AUDIO desteği ekledik, böylece Xbox One Kulaklığınızı bir Xbox One denetleyicisine bağlı olarak, bir PlayStation 4’e gecikme olmadan kullanabilirsiniz, bu da Cronus Zen’i dünyada bu benzersiz özelliği sunan ilk cihaz yapar.

Not: Kulaklıkların farklı denetleyiciler ve konsollarla nasıl kurulacağını öğrenmek için Kullanım Kılavuzuna bakın.

Tüm Bluetooth özellikleri, size tamamen sorunsuz ve uygun maliyetli bir deneyim sunmak için doğrudan cihaza yerleştirilmiştir. Pahalı gizli ekstralar yoktur. Bluetooth’tan daha fazla özelliği desteklediğinden, Xbox One denetleyicisi olan herkesin optimum kablosuz performans için Microsoft Xbox Kablosuz Adaptörünü kullanmasını öneririz.

Evet! Cronus, modcular tarafından modcular için tasarlanmış topluluk tabanlı bir üründür. GPC Kitaplığı ve gelişen Cronus Topluluğu, Cronus ve GPC dili etrafında büyüyen komut dosyası oluşturma ve mod oluşturma sahnesinden gelen girdiler sayesinde var olur. GamePack’ler ve Komut Dosyaları, Cronus’ta her zaman ücretsiz olacaktır. Hep.

Evet kesinlikle.

Cronus, satın alma fişi ile kanıtlandığı üzere, ürününün satın alma tarihinden itibaren 90 günlük bir süre boyunca normal kullanım koşullarında malzeme ve işçilik kusurlarına sahip olmadığını garanti eder. Garanti süresi boyunca Cronus, kusurluysa ürünü onaracak veya değiştirecektir. Bu garanti orijinal alıcı ile sınırlıdır ve devredilemez.

Zen Studio yalnızca Windows yazılımıdır, ancak ücretsiz BootCamp aracını kullanarak Windows’u bir MAC üzerinde çalıştırabilirsiniz. Cronus Zen, bu kurulumla bir MAC üzerinde başarıyla test edilmiştir.

Doğrudan resmi mağazamızdan satın alabilirsiniz.

SORUNUZ MI VAR?

Kesin bir cevap bulamıyor musunuz? İletişim sayfasından destek ekibimizin bir üyesiyle iletişime geçin, size mümkün olan en kısa sürede geri dönecektir.